תגובה להודעה שהוציאה מנהל התרופות והמזון האמריקני FDA: ראשית, חשוב לציין שמדובר בסרטן בלוטות נדיר ביותר. לפי הנתונים, מתגלים בסרטן ALCL מסוג זה אצל נשים ברקמת השד בערך 3 נשים מאובחנות מתוך 100 מיליון נשים (ללא שתלים) בשנה בארה"ב.

מדי שנה מאובחנת אחת מכל 500 אלף נשים בארצות הברית כסובלת מהמחלה הנדירה באיזשהו חלק מן הגוף.

אצל נשים ברקמת השד בערך 3 נשים מאובחנות מתוך 100 מיליון נשים (ללא שתלים) בשנה בארה"ב.

רק בשביל לעשות סדר, היחס של סרטן השד אצל נשים עומד על 1 ל-8 נשים!

ניתוח מחקרי מצא שבשנים 1997 עד 2010 ה-FDA מצא 34 מקרים של גידול זה בקרב נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה עם שתלי סיליקון ומלח ברחבי העולם.

סה"כ ידועים בעולם כ-60 מקרים בודדים של נשים שחלו בסרטן זה לאחר ניתוח הגדלת חזה.

המספר הינו נמוך מאוד ביחס לכמות ההגדלות החזה בעולם המוערך ב-5-10 מילון נשים בעולם.

ה-FDA מאמין שהשתלים שמשתמשים בהם כיום הינם בטוחים לשימוש ואינו אסר את השימוש בשתלי מלח או סיליקון.

בשל השכיחות הנמוכה ביותר וכמה עדויות סותרות, ה-FDA ממליץ טיפול רפואי שגרתי ומעקב עבור נשים עם שתלים בחזה.

האקדמיה האמריקאית של ניתוחים קוסמטיים מסכים עם המלצות ה-FDA ומקווה כי דו"ח זה אינו מייצר פאניקה מיותרת של מיליוני נשים שיש להן שתלים בחזה.

מחקרים מתמשכים רבים בסופו של דבר למצוא המסקנה הסופית יותר AACS תסייע להפיץ את הבשורה כדי לשפר את בטיחות החולה. AACS הקימה באחרונה כוח משימה חדשה על הבטיחות בניתוחים קוסמטיים ותמשיך לעדכן את הנחיות הבטיחות שלנו עבור ניתוח חזה קוסמטי וכן הליכים קוסמטיים אחרים.

סרטן ALCL נחשב סרטן נדיר ביותר אך גם אלים וקטלני- מדובר בסרטן נון-הוג'קין לימפומה המתרחש בבלוטות הלימפה הפזורות בגופנו ומחוצה להם.

סימני זיהוי – תחילה יכלו הופעת סימנים הקרויים "סימני B" הכוללים בין היתר חום, ירידה במשקל, הזעות לילה, בלוטות לימפה מוגדלות ותסמינים נוספים בהתאם לאיברים והרקמות הנגועות בגרורות.

הטיפול בסרטן ALCL כימותרפיה אגרסיבית לפעמים משולבת בהקרנות. הסיכוי לשרוד לאחר הטיפול במשך 5 שנים מרגע האבחון נע בין 30 עד 80%.

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.