כוכבת "מד מן", כריסטינה הנדריקס,  מציתה "בהלה לשתלי חזה". הדרישה לניתוח הגדלת חזה עולה בצורה חדה בין נשים בריטיות. נתונים חדשים יצביעו על כך.

מנתחים פלסטיים באנגליה טוענים שהטרנד החדש  נגזר מהצלחת סדרת הטלוויזיה "מד מן" (הגברים של שדרות מדיסון) ושל  הכוכבת כריסטינה הנדריקס, הכוכבת החושנית בסדרה.

האגודה הבריטית של ניתוחים פלסטיים ואסתטיים (BAAPS) פירסמה נתונים סטטיסטיים המראים על קפיצה של יותר מ 10% בעליית הביקוש לניתוחי הגדלת חזה בקרב נשים בבריטניה אחרי ההשהיה  ב2009.

פירוש הדבר שבפעם הראשונה מעל ל9,000 נשים בריטיות בשנה נכנסות לניתוח בכדי הגדיל את המחשוף שלהן.

המקור טוען: כריסטינה הנדריקס מדהימה, גזרת שעון החול ללא ספק חזרה לאופנה. בוא נגיד שגזרת הרזון ה'הירואיני' לא הדבר הגדול עכשיו".

הגדלת חזה תמיד היה בבריטניה הניתוח הפופולארי, עם זאת הגידול בביקוש ההליך עולה, הנשים בבריטניה קוראות תיגר על ההאטה הכלכלית ומעודדות את עצמן עם שיפורים.

המקור טוען: "הגידול מאוד מרשים נוכח ההאטה הכלכלית והירידה בביקוש שהייתה לפני העלייה השנה האחרונה".

נתוני האגודה הבריטית (BAAPS)מאשרים את העלייה במספר הניתוחים פלסטיים שלכאורה נראית בלתי נמנעת . המספר הכולל של ההליכים על פי נתוני האגודה שולשו במשך 6 שנים, משנת 2003 מ10,738 ניתוחים בשנה עד לשנת 2009 ל36,482 ניתוחים.

נתוני 2010 ממשיכים להראות עליה, בנוסף מקור האגודה (BAAPS)  מעלה אפשרות  שיש אנשים שמעדיפים לחסוך על מקומות בגופם שקל להסתיר. "יש מנתחים שטוענים שפציינטים מעמידים למטרת ניתוח את האזורים החשופים לעין, לדוגמא: במקרה של אוזניים בולטות, ניתן להסתירן בהארכת השיער עליהן".

בחודש מאי, גב' הנדריקס נבחרה ל"אישה הסקסית ביותר" על ידי קוראי מגזין "אסקוויר" הנשי.  השחקנית במידה 14 שיחקה את המזכירה הנמרצת ג'אן האריס ב"מד מן" והוכרזה כמודל לחיקוי ע"י  לין פיט'רסון, שר השוויוניות.

שרת הדמוקרטיה הליברלית טוענת בביקורתה על "חשיפת יתר" של דוגמניות שדופות שגורמת למשבר באמונה בגופנו בקרב נשים צעירות: "כריסטינה הנדריקס נפלאה, אנחנו צריכים עוד מודלים לחיקוי כאלו. יש כזו התרגשות כשרואים מודל לחיקוי "עגלגלה", זה לא צריך להיות יוצא דופן.

ההסתערות לחקות את הנדריקס הוא סימן מופלא לשינוי בגישה. השחקנית עצמה הודתה בשנה שעברה שהיא הרגישה "בלתי נראית" כשעברה ללוס-אנג'לס ואמרו לה שהיא גדולה מידי לתפקידים ראשיים.

הכל השתנה כאשר "מד מן", סוכנות פרסום במנהטן של שנות ה60, התחיל לזכות בביקורת נלהבות על מה שמבקר אחד כינה שילוב רב עצמה של "קוקטיילים וחמוקיים".

ה"סאנדיי  טלגרף" חשף בשנה שעברה איך ג'ני בייאנט, המלבישה של התוכנית  דחפה את השחקניות למראה שעון החול ושכנעה אותן ללבוש בגד שהוא שילוב של חזייה ומחוך.

כאשר החזיות והביריות העתיקות- משוחזרות התחילו להכאיב לשחקניות, סיפקו להם רפידות וכריות כדי להקל על הכאב.

הנדריקס עצמה הציעה נחמה לגברים (לבעלי תקציב נמוך) קיימת עליה של  80% בניתוחי הקטנת חזה לגברים (גניקומסטיה), היא אשרה את זה בריאיון ל"אסקוויר" הגברי: "אם אנחנו מאוהבות בכם, אנחנו אוהבות את הגוף שלכם:  את הבטן העגלגלה, הכל. גם אם אתם לא בטוחים במשהו, אנחנו אוהבות את הגוף שלכם. אנחנו מחבקות הכל. בגלל שזה אתם."

בהתחשב במה שהנדריקס אמרה ל"אסקוויר", נשים עלולות לשקול מחדש אם הן רוצות להגדיל את החזה כדי שיהיה כמו המחשוף של הנדריקס.

"הגברים שכל הזמן נועצים עיניים בחזה שלנו", היא אומרת, "הם לא הגברים שאנחנו נמשכות אליהם" .

קישור לכתבה

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.