מהפכת הניתוחים הפלסטיים כובשת את סין, עם איזה בעיות אסתטיות מתמודדים הסינים ומה ניתן לעשות בנידון. סין לא נשארת מאחור בתעשיית היופי ונהיית בזמן קצר יחסית אחת המדינות המובלים בתחום.

בחלוק בית חולים, פניה נקיות מאיפור אחרי סימון בלורד סגול, האישה הצעירה שקראה לעצמה "השטן", מגלמת את דמות היופי הנערצת בסין: עיניים גדולות ומאירות, אף עדין ועצמות לחיים מפוסלות. אך קו הלסת שלה? יותר מידי מרובע עבורה.

כתבת הטלוויזיה בת ה22 לאחרונה טיילה לה מאזור החופים בסין לבייג'ין תחתית, בבית חולים פרטי, כדי לעצב את הלסת בתמורה ל6000$. בן זוגה, איש עסקים כבן 29 לבוש במשקפיים אופנתיים, שילם את החשבון.

"אני לא לחוצה כלל", אומרת "השטן" (זה השם שבחרה לעצמה ולא מסכימה לחשוף אף שם אחר) כשהיא מחכה לניתוח בבית חולים "אוורקייר אייקאנג" בבייג'ין העיר. "אראה יותר מתוחכמת ומעודנת".

קצב ההתקדמות שהסינים עברו בעשור האחרון כלפי מעלה הוא כהרף עין: מאופניים למכוניות, מהכפר לעיר, מחופשת בבית לחופשות סקי ועכשיו מתרחבים לאזור הפנים. מזה כעשור שניתוחים פלסטיים הופכים להוצאה הרביעית הגדולה ביותר בסין, על פי אמה זינאווי, סגן משרד שר הבריאות, בתים מכוניות וחופשות מדורגים גבוה יותר.

עדיין לא קיימים נתונים רשמיים, אבל איגוד הבינלאומי לכירורגיה ואסתטיקה פלסטית העריך שסין מדורגת כשלישית אחרי ברזיל וארה"ב עם יותר מ2 מליון מנותחים בשנה . מספר המנותחים מכפיל את עצמו מידי שנה, טוען מר. מא בכנס שאורגן ע"י משרד הבריאות בנובמבר.

"אנחנו חייבים להכיר בניתוחים פלסטיים ואסתטיים כשירות ציבורי מאחר והוא יועד להמונים". הוא אומר.

טיפולי מתיחות פנים והסרת קמטים באופנה בדיוק כמו במערב. אך ברשת בתי החולים של "אוור קייר" 40% מהמטופלים שלהם בשנות ה20 לחייהם, מדווח לי בין, אחד המייסדים והמנכ"ל הנוכחי.

מבחינה ארצית, בסין, הניתוחים המבוקשים ביותר לא קשורים כלל לגיל, הניתוח הראשון נועד דווקא לעצב עפעפיים, להפכם לגדולים יותר ע"י הוספת קפל עפעף מה שייצור "עפעף כפול", אומר זאו זמין, המזכיר הכללי של האגודה הסינית לניתוחים פלסטיים ואסתטיים.

הניתוח השני הפופולארי הוא להעלות את גשר האף כדי להדגיש אותו, ההפך מהניתוח אף שמתבצע במערב. השליש הוא עיצוב לסת, להצר אותה, הוא אומר.

מנותחים צעירים שרוצים להיכנס לשוק העבודה, ניתוחים שקבלו כמתנה לסיום הלימודים או תלמידי תיכון, בעיקר מעוניינים בניתוחי עיניים. מנתחים מדווחים.

אורי מוסקונה מנכ"ל מרפאות ד"ר רוני מוסקונה: "גם הסינים רוצים להראות טוב, נחשקים וצעירים. למרות תווי הפנים השונות מן המערב ישנם מספר פעולות אסתטיות שניתן לתקן ולשפר את המראה. בזכות הביקוש העולה בסין חברות רפואיות ישקעו כספים נוספים בפיתוח וקידום תחום הפלסטיקה והאסתטיקה, שיפור חומרי ההזרקה ושתלי הסיליקון, כך שגם המערב יזכה לתרומה מגידול הענף בעולם."

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.