החברה השייכת לחממת משגב מקבוצת טרנדליינס ומשקיעים פרטיים, פיתחה פולימרים מתכלים להזרקה ושימוש ביו כירורגי שיהוו בין היתר תחליף לשתלי הסיליקון בניתוחי הגדלות חזה. החברה צופה קבלת אישורים רגולטורים במהלך שנת 2013.

חברת Juvenis מחממת משגב שבבעלות קבוצת טרנדליינס הודיעה כי השלימה סבב גיוס שני בסך מיליון שקלים ממשקיע פרטי ומכספי המדען. החברה פיתחה פולימרים מתכלים להזרקה ושימוש ביו-כירוגי לשוק האסתטיקה והפלסטיקה. Juvenis מחזיקה במספר פטנטים רשומים והשלימה בהצלחה מלאה ניסויים בחיות. הפיתוח של Juvenis מהווה פתרון לצורך בחומרי מילוי לרקמות רכות בנפחים גדולים.

"הפיתוח שלנו מורכב מחומרים טבעיים כמו חומצות שומן, ולכן אני צופה רגולציה מהירה יחסית למוצר הרפואי שפיתחנו. בכוונתנו להשלים את התהליכים הרגולטורים באירופה במהלך השנתיים הבאות", אומר מנכ"ל החברה דן טויטו.

אחד היישומים הבולטים של הפיתוח של Juvenis יהיה כתחליף לשתלי סיליקון בניתוחי הגדלות חזה. תחום המהווה כחמישית משוק הניתוחים האסטטיים העולמי ומוערך בכ-10 מיליארד דולר .לדברי יזם החברה ד"ר ליאור ינקלסון המוצר של חברת JUVENIS הינו תחליף השומן הטבעי הראשון בעולם. "אנו צופים מגוון רחב של שימושים למוצר, אשר עונה על צורך בוער – מילוי ושחזור רקמות רכות בנפחים גדולים הן לשימושים אסטטיים והן לצרכי שחזור שד ותיקון נזקים".

היתרונת של Juvenis מול שתלי הסיליקון הם:

החומר ניתן להזרקה ואינו דורש ניתוח, פרוצדורה פשוטה וקצרה בקליניקה בהרדמה מקומית בלבד, מראה ותחושה טבעיים של השד, ניתן לשלוט בנפח המוזרק ולתקן אסימטריה, לא נותרות צלקות והפולימר מתכלה ולכן השתל אינו פרמננטי – אישה יכולה כעבור מס' שנים להחליט אם היא רוצה לחזור על הפרוצדורה או לא, להגדיל או להקטין את הנפח.

אודות Juvenis

Juvenis הוקמה בשנת 2009 בחממה לקידום יזמות במשגב. היזמים מאחורי החברה הםהרופא והיזם ד"ר ליאור ינקלסון ששותף בהקמת מספר חברות סטארטאפ בתחום הציוד הרפואי, פרופ' אבי דומב – מומחה עולמי בתחום הפולימרים המתכלים. מרצה בבית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית, את החברה מלווים ד"ר רוני מוסקונה, מנתח פלסטי בכיר וידוע בארץ כיועץ רפואי, ואורי מוסקונה כיועץ בפיתוח עסקי. המשקיעים בחברה הם חממת משגב, קבוצת טרנדליינס וקסוצת משקיעים פרטיים.

אודות חממת משגב

חממת משגב הוקמה בשנת 1992. התמחות החממה היא בחברות המפתחות מכשור רפואי, תרופות וביו טכנולוגיה. חברת ההשקעות הישראלית קבוצת טרנדליינס היא בעלת החממה.

אודות טרנדליינס

קבוצת טרנדליינס מקדמת יזמות וחדשנות בישראל על ידי הקמה והשקעה בחברות סטארטאפ. קבוצת טרנדליינס מחזיקה בשתי חממות טכנולוגיות: משגב בגליל המתמחה בחברות המפתחות מכשור רפואי, תרופות וביוטכנולוגיה. ומופ"ת ביהודה בקרית ארבע המתמחה בחברות העוסקות בתחומים: טכנולוגיות סביבתיות, טכנולוגיות חקלאיות וציוד רפואי. פורטפוליו החברה כולל למעלה מ-60 חברות צעירות ובוגרות. 15 חברות של הקבוצה מוכרות מוצרים בשוק. טרנדליינס מחזיקה גם בבעלות על חברת סיגנל המעניקה שרותי פיתוח וייעוץ עסקי, לגופים וחברות עסקיים בארץ ובעולם ובמקביל מעניקה שירותים גם לחברות הצעירות של הקבוצה. בשלוש השנים האחרונות גייסו קבוצת טרנדליינס וחברותיה למעלה מ- 120 מיליון דולר.

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.