לפני כמה ימים הכתה אנג'לינה ג'ולי גלים כשהכריזה שעברה כריתת שדיים מלאה, כצעד מניעתי. ג'ולי ערכה בדיקות גנטיות מקיפות שבהן התברר שיש סבירות גבוהה שתחלה בסרטן השד, בעקבות הימצאותו של גן BRCA1 בגופה. זהו צעד אמיץ מאוד של ג'ולי, אישה שנחשבת בעיני רבים כבר שנים ליפה בתבל, בזכות נתוניה הפיזיים הנהדרים. החזה של ג'ולי נחשב מאז ומתמיד לאחד מסימני ההיכר שלה ומשך אליה תשומת לב רבה, לפחות בתחילת דרכה.

אנג'לינה ג'ולי - כריתת שד

אנג'לינה ג'ולי – by ~Rogue-alien

כאשר אישה כזו מחליטה לעבור כריתה מלאה של השדיים, מדובר בהצהרה בלתי רגילה בעלת משמעות כפולה: מצד אחד, מעבירה אנג'לינה מסר לכל העולם לפיו הבריאות חשובה הרבה יותר מהמראה, גם אצל האנשים המפורסמים ביותר. מצד שני, היא מעניקה לכל הנשים בעולם את הכוח, העצמה והלגיטימציה לעשות צעד כזה ולהבין שהוא חשוב מאין כמותו, למרות הפגיעה הצפויה, לכאורה, בתדמיתה הנשית.

אבל, אם נסתכל על העניין מבחינה רפואית, הרי שיש בצעד הזה של אנג'לינה ג'ולי מסר חשוב לא פחות: מה שבעבר נחשב למהלך בלתי הפיך, לצעד שאין ממנו דרך חזרה, הוא היום הפיך לגמרי וניתן לשחזור. ובמילים אחרות: כריתת שדיים, כולל כזו שנעשית בצורה מלאה בשני השדיים, אינה סוף העולם. לאחר הכריתה, אפשר להחזיר את הגלגל לאחור בעזרת ניתוח שחזור שד.

כשליש מהנשים שעוברות כריתת שד, כך על פי ד"ר מוסקונה, עוברות גם ניתוח לשחזור שד, במהלכו הן זוכות שוב לאותו מראה 'נשי' בו התברכו לפני הכריתה. למעשה, בניתוחים רבים נעשה השחזור כבר במהלך ניתוח הכריתה עצמו, כך שהאישה מתעוררת מההליך כאשר מראה החזה כמעט ולא השתנה.

כיום, בזכות הטכניקות המתקדמות שפותחו עם השנים, ניתן לשחזר את מראה השד בצורה כמעט מלאה. גם במקרים קיצוניים ודרמטיים כמו של אנג'לינה ג'ולי, ניתן לשמר את מראה החזה – אם לא באופן מיידי, אזי לאחר שבועות ספורים בלבד.

לדברי ד"ר מוסקונה, חשוב לזכור שהצעד המניעתי שבו בחרה ג'ולי הוא צעד חכם ביותר: בראש ובראשונה הוא מפחית בצורה דרמטית את סיכוייה לחלות בסרטן ברבות הימים (אמה של ג'ולי, אגב, נפטרה מאותה מחלה קשה לפני כשש שנים). שנית, הוא מאפשר לה, למרות הכריתה, לשמר את נתוניה הפיזיים, הודות למנתחים הפלסטיים המומחים שבוודאי מטפלים או טיפלו בה לאחר מכן.

גם כאן, בישראל, משתמשים המנתחים הפלסטיים בשיטות המתקדמות ביותר שקיימות כיום ומבטיחים שימור ושחזור מדויק להפליא של מראה השד לאחר כריתה. מי שמעוניינת לבצע ניתוח שכזה, מומלץ שתמצא מנתח פלסטי מומלץ ומנוסה אשר בעברו עשרות ניתוחים כאלו. בצורה כזו היא תוכל להבטיח לעצמה חזרה לחיים שגרתיים ולהופעה חיצונית מרשימה בהקדם, על אף החלטתה לעבור ניתוח כריתה, חלקי או מלא.

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.