אוסנת זייפן לאחר ניתוח שחזור שד

לאישה שבתמונה קוראים אוסנת זייפן (בת 51) ואנו רוצים לשתף אתכם במכתב מרגש שהיא שלחה לנו לפני מספר ימים אל מרפאת ד"ר מוסקונה בחיפה. אוסנת עברה ניתוח שחזור שד בשיטת "דרך הגב" לאחר כריתת שד כטיפול מונע למחלת סרטן השד (מאחר שגילתה שהיא נשאית של הגן BRC1 המצביע על סיכוי גבוה לחלות בסרטן השד). צריך הרבה אומץ להצטלם בחזה חשוף, על אחת כמה כשאת אישה בת 51.

אוסנת זייפן  לאחר ניתוח שחזור שד

אוסנת זייפן לאחר ניתוח שחזור שד: "עשיתי זאת כדי לזכות בחיים ואכן: ניצחתי! … אצלי אופטימיות היא שם המשחק !!! החיים יפים!!"

אוסנת הצטלמה בתמונה זו לתערוכה הנקראת "אמיצות לא מחכות לחלות" (להזמנה לאירועה לחצי כאן) המציגה תערוכת צילומים עוצמתיים של ציורי גוף על נשים בסיכון גבוה לחלות בסרטן שד ושחלות תורשתי. מטרת הפרויקט הנה להעלות את המודעות לסרטן השד אצל נשים תוך מתן לגיטימציה לטיפולים מונעים, כגון ניתוח כריתת שדיים וניתוח שיחזור שד.

 

המכתב כפי שנשלח למרפאות מוסקונה:

שמי אסנת זייפן בת 51 נשואה לאבי ואמם של 3 בנים חן גל ורן. עובדת אוניברסיטת חיפה ובזמני הפנוי מתנדבת בעמותת ברכה. עמותה, אותה הכרתי כאשר גילו את היותי נשאית של הגן BRC1 .עמותת ברכה שבראשה עומדת המייסדת ,גב' ליסה כהן אשר, שמה לעצמה מטרה להגביר את המודעות לייעוץ ובדיקות גנטיות, לאוכלוסייה המוגדרת בסכנה. זאת על מנת לגלות מי מאתנו נשא של הגן. עמותת ברכה מעניקה לנשאיות מידע חשוב ההכרחי לקבלת ההחלטות הנכונות. יעוץ מקצועי של רופאים המתנדבים בעמותה, שיחות עם בנות מתנדבות המספרות לנשים "החדשות" מניסיונן האישי, תומכות בנשים ובבני משפחותיהן החוששים בדרך כלל מהתהליך .

רוב האנשים מפחדים "להסתכל" לגן בעיניים. מדחיקים את הנושא, בוחרים שלא להתעמת אתו, טומנים ראשם בחול ובכך גוזרים לעיתים את דינן של הנשים. עיכוב בגילוי ובטיפול = סבל, חולי ולעיתים מוות.

 

בעמותת ברכה המוטו הוא "כל המציל נפש אחת ,כאילו הציל עולם ומלואו…"

לאחר שהצלתי את עצמי, נרתמתי לעזור ולמנוע מנשים אחרות לעבור את גיהינום :מחלת הסרטן ,הטיפולים ומצוקת הנפש אשר לצערי לרוב נעשים מאוחר מידי … עדיף לנו הנשים לעשות מעשה ובכך להציל את חיינו ופשוט להיות בריאות ומאושרות.

 

בקצרה אספר את סיפור חיי:

הפסדתי לסרטן השד את אמי היקרה חנה נוימן ז"ל שנפטרה בגיל 44 והשאירה בעל ושלושה ילדים. אני הבת הבכורה הייתי בת 20 ,אחי טל בן 15 ואחי גיל בן 7 .
שבעה חודשים אחרי שאמי הלכה לעולמה, ,נפטרה אחותה, דודתי רינה יעקובסון ז"ל בגיל 39 .את סבתי ,אסתר יעקובסון ז"ל לא הכרתי מעולם מאחר שהייתה בת 39 כשנפטרה גם היא מסרטן שד. אימי ודודתי היו בנות 17 ו12 שתי ילדות קטנות בזמן האירוע.

היסטורית המוות המשפחתית הקשורה לסרטן השד הביאה אותי לחפש "כלי מלחמה"! בגיל 36 עברתי בבי"ח רמב"ם בדיקה לנישאות הגן,הייתי בין 100 הנשים הראשונות בארץ שנבדקו בבדיקה זו ונמצאתי נושאת את הגן BRC1. לא היה לי ספק ולרגע לא הופתעתי שאני נשאית.

מספר חודשים לאחר האבחון, הוסבר לי ע"י פרופ' עופר לביא מנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל על הקשר בין הגן והסיכון לחלות בסרטן. לדבריו,כל המחקרים מראים כי על מנת להקטין את הסיכון לחלות יש לבצע ניתוח לכריתת שחלות לפני גיל הבלות…ואכן כך עשיתי. עברתי תקופה מאד קשה. גופי קיבל סוג של טראומה ושוק…. הפכתי באחת בגיל 37 לאישה בגיל הבלות עברו עלי כל הסימפטומים של גיל המעבר כל זאת ללא טיפול הורמונאלי תרופתי רק אם הטיפול המדהים של בעלי וילדי שסבלו בשקט….

שנים ע"ג שנים של בדיקות ,ביופסיות ניתוחים להוצאת גושים…… שבועות ללא שינה לפני האופרציות ושבועות ללא שינה עד לקבלת תוצאות האופרציות כל אילו הדירו שינה מעיני עד שלפני 4 שנים בגיל 47 החלטתי לעשות מעשה … לעבור ניתוח לכריתת השדיים ושחזורן.

גמלה בליבי החלטה ,אני בוחרת בחיים ולא סתם חיים אלא חיים איכותיים ללא חשש מהחרב המתהפכת מעל הראש, מתי תבוא האבחה . אין זו החלטה פשוטה! נעזוב לרגע את הניתוח המסובך ונשקול רק את ההשלכות הנפשיות… אובדן לכאורה של הנשיות ,של הביטחון העצמי, של המהות האישית…. ולפיכך קראתי להחלטה משותפת את אבי בעלי וילדי שתמכו פרגנו והאיצו בי באמירות מחממות את הלב ואוהבות: אנחנו רוצים אותך איתנו בלי שדיים אבל איתנו…. קיבלנו את ההחלטה בלב כבד, בחשש אך הפור נפל.

לעידוד ותמיכה מלאה זכיתי גם מד"ר אפרת דגן גנטיקאית וחברה המכהנת כיום כראש החוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה , ומד"ר רפי קליין כירורג מבי"ח רמב"ם המלווים אותי לאורך כל התקופה מאז גילו לי את הגן.

נותחתי על ידי המנתח המדהים בעל ידי אומן ד"ר רוני מוסקונה ניתוח שיחזור השדיים בוצע בשיטה הנקראת "דרך הגב" ,זאת בשיתוף הכירורג המקסים ד"ר רפי קליין . ממרחק השנים קל לשכוח את קושיי ההחלמה הכל מתגמד!! אין מאושרת ממני על קבלת ההחלטה…

עשיתי זאת כדי לזכות בחיים ואכן: ניצחתי !!!
אצלי "אופטימיות היא שם המשחק" !!!
החיים יפים!!

 

צפו באסנת זייפן מספרת על החוויות שעברה

 

 

הזמנה לתערוכת "אמיצות לא מחכות לחלות":

מטרת הפרויקט הינו העלאת מודעות ציבורית לנושא הבדיקות הגנטיות לנשאות המוטציה שאינן ממומנות במלואן, החיים בצל איום הסרטן והניסיון למנוע אותו, ולהגיע לכמה שיותר נשאיות ברחבי הארץ בכדי לתת מידע על סרטן שד ושחלות תורשתי.

סרטן השד - תערוכת אמיצות לא מחכות לחלות

סרטן השד – תערוכת אמיצות לא מחכות לחלות

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.