האם ניתוח שאיבת שומן מסוכן? איך אפשר להיפטר מעודף עור אחרי ירידה במשקל? איך תיראה הצלקת?

ד"ר מוסקונה מתארח בתוכנית "מהיום דיאטה" ומספר על השיטות החדשות ביותר בשאיבות שומן ופיסול הגוף

השיטות שד"ר מוסקונה מדבר עליהם כוללים זרועות, מתיחת בטן והרמת הגדלת חזה. ד"ר מוסקונה גם מדבר על למי מתאים הניתוח ולמי נחשב מסוכן, שאיבת שומן בבטן, רגלים, מותנים, ישבן ועוד

ד"ר מוסקונה גם מסביר כיצד ניתן לטפל בבעיית עודף עור לאחר ירידה במשקל, איזה שאיבות מקובלות היום ומדוע הניתוח כיום נחשב יותר בטוח!

שאיבת שומן הינה פעולה כירורגית אשר מטרה לפסל ולעצב את הגוף על ידי הוצאת שומן באזורים מסוימים לפי רצון המטופלים ובתיאום עם המנתח. שאיבת שומן אינו ניתוח המיועד להרזיה והתוצאה שלו איננה נמדדת בשינוי משקל או בכמות השומן שנשאב.

ניתוח זה אינו תחליף לדיאטה ואף לא לפעילות גופנית סדירה. היות וקיימת מגבלה של משרד הבריאות לגבי כמות השומן הנשאב (עד 5.5-6 ליטר) בניתוח אחד, ברור שהניתוח לא מיועד למטופלים שמשקלם עולה על 70-80- ק"ג, היות והתוצאה לא תצדיק את הסבל והמחיר הכרוך בביצוע ניתוח כה גדול. קיימות שיטות שונות לשאיבת שומן ביניהן שיטות הזוכות לשיווק תקשורתי נרחב כמו אולטרסאונד, לייזר וכו'. אבל חשוב לדעת שרוב הרופאים הוותיקים והמנוסים משתמשים בטכניקה הבסיסית של שאיבת שומן רגילה. השיטות האחרות מהוות בעיקר גימיק שיווקי ונעלמות מהשוק בהדרגה, כמו שקרה לפני מספר שנים עם שיטת האולטרסאונד שזכתה לפופולריות תקשורתית רבה, אך כיום כמעט ואינה בשימוש.

מרבית השאיבות השכיחות של ניתוחי שאיבת שומן הינן שאיבות קטנות יחסית, שמטרתן לחטב ולעצב את הגוף. בשאיבות אלו שואבים לרוב עד כשני ליטרים שומן. המועמדים האידיאלים הם אלה שמשקלם רגיל, עם איכות עור טובה ומוצקה, עם עודפי בליטות שומן באזורים מסוימים שאינם מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית.

חשוב ביותר שהציפיות מהניתוח יהיו ריאליות. יש לזכור שניתוח זה אינו משנה כלל את איכות העור ואינו מביא למתיחה כל שהיא, נהפוך הוא, בעור שאיכותו ירודה (רפוי ולא מוצק) עלולים להיווצר עודפי עור המתבטאים בשקעים ובליטות (כמו גלים). בהם ניתן לטפל באמצעות טיפולי וואלה שייפ. בארה"ב, שאיבת שומן נחשב לניתוח הפלסטי המקובל ביותר.

 בתחום של שאיבת שומן בוצעו הרבה מחקרים ואצלינו באתר, תוכלו למצוא המון מידע על מחקרים אלו, על טכניקות הניתוח ועל שלבי ההחלמה מהניתוח: שאיבת_שומן/http://www.moscona.co.il

שיהיה בהצלחה ותהנו מהתוצאות!

 

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.