זהו אפשר לנשום, השלב הכי קשה עבר. בשישי האחרון עברתי ניתוח אף תאמת ציפיתי להרבה יותר גרוע אחרי הסיפורים ששמעתי מכל מיני חברים וחברות שמכירות אנשים אחרים שבצעו שיבצעו ניתוח אף.

לפני הניתוח

הגעתי בבוקר ביום שישי יחד עם אחותי שליוותה אותי. הגר מהמרפאה מקבלת את פניה ומלווה אותי לאורך כל תהליך הניתוח ומרגיעה אותי כאשר שאלתי אם אשמע משהו במהלך הניתוח ,אחרי הכול הניתוח נעשה בהרדמה מקומית. הגר מסבירה לי שהניתוח אמנם נעשה בהרדמה מקומית, אבל אני אקבל טשטוש עמוק שבזכותו אוכל לישון מבלי להרגיש או לשמוע דבר.

דר` רוני מוסקונה, מומחה לכירורגיה פלסטית מגיע בשביל לבדוק שאני מוכנה לניתוח, ומשם אנחנו עוברים לחדר הניתוח.

הצוות הרפואי מודד לי לחץ דם וחום, מצמידים לידי צמיד שעליו שמי רשום הדומה לצמיד של לידת ילדיי לאחר מכן אני מובלת לחדר שבו אני אמורה לשהות עד שאתאושש מהניתוח.

אני דווקא במצב רוח טוב, ולמרבה ההפתעה לא חשה לחץ והתרגשות מיוחדים, כאילו מישהי אחרת בכלל הולכת לעבור את הניתוח.

בשלב זה מגיע תומר מתפוז ביחד עם אורי והגר אנחנו מעבירים ת הזמן עד לניתוח האף.

לאחר שהחלפתי את הבגדים לבגדי חדר ניתוח …חלוק, נעליים, כובע ואפילו תחתונים…

זהו אני צריכה להיכנס…

אחותי ישר שולפת את המצלמה ואנחנו עושים כמספר תמונות למזכרת.

הרופא המרדים מחתים אותי על טופס ההסכמה להרדמה ואיתו מגיע אח שמושיב אותי בכסא גלגלים לחדר הניתוח.

אני עדיין בהלם כנראה מהסיבה שתיכף אני הולכת להירדם ולהתעורר עם אף חדש, אחרת כיצד ניתן להסביר את מצב הרוח המרומם והחיוכים שאני מפזרת לכל עבר. ולא, זה לא מהתרגשות.

ההרדמה בניתוח אף

מזריקים לי אינפוזיה ליד ואז אני מקבלת לגרון את אחד הדברים המגעילים שטעמתי אי פעם. חומר ההרדמה שמתיזים לי לתוך האף, אט אט מחליק לו לגרון ואני מתחילה להיחנק ולהשתעל. איככככס, זה היה נוראי.

הדבר הבא שאני זוכרת כשאני פותחת את עיניי הוא את עצמי בחדר ההתאוששות לאחר הניתוח אני מרגישה כאבים בגרון וחשה מעט קשיי נשימה. אני קצת בוכה, חשה שאין לי אויר, אבל אז הרופא המרדים מרגיע אותי ומסביר לי שזה נובע מההרדמה ועוד מעט זה יעבור. ובאמת לאחר מספר דק' זה חלף.

ניסיתי להיזכר אם הרגשתי / שמעתי משהו נוסף במהלך הניתוח אבל כלום נאדה . להפתעתי למרות שההרדמה הייתה מקומית, חומר הטשטוש עבד מצוין.

לקריאה נוספת: חלק 1 חלק 2 חלק 4 חלק 5 חלק 6

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.