המסת שומן

המסת שומן הינה טיפול חדשני הממיס שומן ומצר היקפים באזורים ספציפיים בגוף. הטיפול מתבצע במס' טכניקות שונות: גלי רדיו, אינפרא אדום, אולטרה סאונד ולייזר. בכתבה זו נסקור את השיטות השונות ונבין באופן כללי מהו הטיפול, למי הוא מיועד, מה משכו לאילו תוצאות ניתן לצפות ועוד.

באופן כללי, מהות הטיפול ומטרתו, הינה כאמור המסת שומן והצרת היקפים מאזורים נקודתיים ובעיתיים בגוף. למעשה, מדובר בסדרת טיפולים אשר אורכה נקבע לפי הטכניקה בה משתמשים, לפי המטופל ולפי האזור בגוף בו מטפלים. כל טיפול אורך בממוצע כחצי שעה עד שעה וחצי תלוי בטכניקה, במכשיר הספציפי בו משתמשים וכמובן במטופל ובאזור בגוף.

הטיפול מתאים לכל אדם בריא, בעל משקל גוף ממוצע אשר סובל מריכוזי שומן נקודתיים באזורים מסוימים בגוף

על מנת לשמור על התוצאות, ללא קשר לשיטת הטיפול, יש להקפיד על משקל יציב,שתיית מים מרובה ופעילות גופנית קבועה על מנת לזרז את תהליך המסת שומן וחילוף החומרים. טיפולים אלו אינם דומים לשאיבת שומן ממס' סיבות. ראשית אין מדובר כאן בניתוח ואין צורך בהרדמה או אשפוז. הטיפולים מקומיים, נעשים במרפאה ולא בבי"ח.

מכשיר הוולה שייפ (VelaShape) – גלי רדיו + אינפרא אדום:

מדובר בטכניקה ייחודית המשלבת גלי רדיו,גלי אינפרה, חום ועיסוי. המכשיר משדר גלי רדיו יחד עם אולטרה אדום היישר אל אזורי העור המטופלים, כאשר במקביל מתבצעת פעולת עיסוי ויניקה. הטיפול המשולב מאיץ למעשה את קצב חילוף החומרים בתאי השומן, מגביר את קצב אספקת החמצן אל תאי העור ובכך משפר את ניקוז הנוזלים הלימפטיים והתוצאות נראות לעין די מהר. הפעולה היא מקומית, אינה פולשנית ואינה מלווה בהרדמה. חלק מהמטופלים אינם חשים דבר ואילו מתארים תחושה הדומה לעקצוץ קל.

טכניקה זו מתאימה בעיקר לטיפול בצלוליטיס או הצרת היקפים וגורמת למיצוק העור והידוקו. יעילות המכשיר גבוהה יותר ממכשירים דומים הנמצאים אצל קוסמטיקאיות מאחר והוא מותאם להפעלה בפיקוח רפואי (רק רופא יכול לרכוש אותו) ולכן משדר אנרגיות גבוהות יותר של גלי רדיו.

המחקרים של חברת סינרון (החברה אשר פיתחה את המכשיר) יחד עם עדויות המטופלים טוענים להצרת היקף הגוף בטווח הנע בין סנטימטר לשבעה וחצי סנטימטרים. תוצאות ייראו לרוב לאחר מס' טיפולים (כ 6 טיפולים בממוצע) ובמקרים מסוימים כבר לאחר הטיפול הראשון. משך הטיפול הינו כ-20-30 דקות תלוי במטופל ובאזור הנבחר בגוף. בתום סדרת הטיפולים הראשונה יש להגיע לטיפולי תחזוקה אחת ל-3 חודשים לערך.

לאחר הטיפול אין צורך בחבישה אלסטית וזאת בניגוד לשאיבת שומן או מכשירי לייזר למינהם, כפי שתראו בהמשך הסקירה.

VelaShape הוא המכשיר הראשון שקיבל את אישור מינהל התרופות והמזון האמריקני FDA להצרת היקפים והמכשיר הראשון מסוגו שאושר לטיפול class II, במסגרת ניתוחים פלסטיים או טיפולי אסתטיקה, ברקמת שומן ובאזורים בצלוליט, ע"י טכנולוגיה חדשה הנקראת ELOS (סינרגיה אופטית חשמלית).

 

טיפולי וואלה שייפ במרפאות ד"ר מוסקונה טיפולי וואלה שייפ במרפאות ד"ר מוסקונה

נטלי דדון ונטלי סבג מבצעות טיפולי וואלה שייפ במרפאות ד"ר רוני מוסקונה.

מכשיר ה-Lipomove:

מכשיר נוסף הקיים בשוק הינו מכשיר ה-Lipomove אשר עובד גם הוא בטכניקת גלי רדיו, אך נחשב למתקדם פחות מה Velashape. במהלך הטיפול גלי רדיו וגלים על קוליים מחממים את האזור המטופל, פעולה המגמישה את העור. בשלב האחרון של התהליך, מתבצעת החלקה של העור ע"י ואקום בשילוב עם מסאז'. המכשיר מטפל בעיקר בצלוליטיס.

מומלץ לערוך סדרה של 6-13 טיפולים כאשר אורך כל טיפול הינו כ 30 דקות בממוצע.

מכשיר ה-SMARTLIPO (סמרטליפו):

מדובר במכשיר לייזר אשר באמצעותו ניתן לבצע המסת שומן מאזורים ממוקדים בגוף בשילוב מתיחת העור באותו אזור. מיצוק ומתיחת העור מהאזור המטופל נוצר ע"י גירוי העור לייצר מחדש קולגן – כשיש חסר בקולגן, העור נראה פחות מתוח ומוצק. בנוסף, פעולת הלייזר מונעת היווצרות שטפי דם. מדובר בטיפול מקומי כירורגי שמתבצע ע"י רופא בכיר בלבד, הוא אינו מחליף את שאיבת השומן המסורתית, אלא מאפשר לטפל באזורים קטנים, או באזורים בהם התוצאות של שאיבת השומן אינן טובות.אורך הטיפול כ30-20 דקות. לאחר הטיפול מתבצעת חבישה אלסטית למשך 2-7 ימים.

תוצאות ראשוניות של הטיפול נראות לאחר מספר ימים, והתוצאה הסופית מתקבלת לאחר מס' חודשים. מכשיר ה- SMARTLIPO מאושר על ידי ה-FDA.

Body-Tite (בודי-טייט)- המסת שומן בטכנולוגיית גלי רדיו (RF):

מדובר במכשיר המבוסס על טכנולוגיית גלי רדיו (RF- Radio Frequency) המאפשרת המסת שומן. במהלך הטיפול מוחדרת אלקטרודה קטנה לאזור המטופל ואל העור מוצמדת אלקטרודה עם שטח נים רחב. בין שתי האלקטרודות עובר זרם גלי הרדיו אשר מפרק וממיס את השומן שמנוקז אל מחוץ לגוף באמצאות המכשיר.

נציין, כי אנרגיית גלי הרדיו מעודדת יצור קולגן החיוני כאמור, למיצוק העור. בנוסף, גלי הרדיו מסייעים בסגירת כלי דם קטנים ומעודדת קרישה המונעת שטפי דם או נפיחויות. הטיפול אורך כשעה ומתבצע בדר"כ בהרדמה מקומית. לאחר הטיפול ניתן לחזור מייד לפעילות רגילה. לעיתים קיימת נפיחות קלה באזור המטופל אשר יורדת בהדרגה.

אולטרה סאונד:

בשיטה זו משתמשים במכשיר אולטרה סאונד מיוחד אשר פולט אלומה ממוקדת של אולטרה-סאונד אל תוך רקמת השומן התת עורית. אלומה זו שוברת באופן סלקטיבי את תאי השומן, בהשאירה את הרקמות השכנות, וכלי הדם ללא פגע. הטיפול מתבצע ע"י רופא. העובי המינימאלי של שכבת השומן הנדרש באזור הטיפול הוא 1.5 ס"מ.

בממוצע נדרשים כשלושה –ארבעה טיפולים ע"מ לראות תוצאות ראשוניות ומשך הטיפול הממוצע הינו כ40 דק – שעה וחצי.

אחד המכשירים המוכרים בארץ והוותיקים בטכנולוגיה זו הינו הבלה קונטור- מדובר כאמור במכשיר אולטרה סאונד אשר מוציא גלי רדיו הגורמים לפירוק השומנים והצלוליט.נדרשים 2 טיפולים בשבוע ואורכם נחשב ארוך יותר בשל העוצמה החלשה של המכשיר.משפיע רק על השכבה העליונה של העור.

המכשיר קיבל את אישור ה- FDA האמריקאי, ה- CE האירופאי, ומשרד הבריאות הישראלי

מכשיר נוסף הפועל בטכנולוגיית אולטרה-סאונד הינו ה – VASER

המכשיר הנו הדור החדש של מכשירי שאיבת שומן בטכנולוגיית האולטרהסאונד, שהנה טכנולוגיה ותיקה. מאפשר להמיס שומן ולשאוב אותו בהרדמה מקומית, כמעט ללא שטפי דם או נפיחות, עם חזרה מהירה לפעילות רגילה עם מינימום תופעות לוואי – בפעולת LUNCH TIME.

יתרונות של ה VASER על פני השיטות הקיימות כיום: מהירות פעולה גבוהה יותר, אפשרות לביצוע המסות ושאיבות גדולות יותר ממה שניתן היה עד כה, וביעילות גבוהה יותר. הפעולה מתבצעת במינימום בצקות וללא שטפי דם, לצד דיוק מושלם.

בנוסף, איכות השומן המתקבלת הינה גבוהה במיוחד והיא מאפשרת השתלת השומן לצורך השלמת עיצוב במקומות אחרים בגוף בהם קיים חסר. גם מבחינת התכווצות העור, ומשום שעבודתו הינה סלקטיבית רק לשומן עצמו, אין פגיעה ברקמות האחרות, אשר מתכווצות ביעילות בהמשך.

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.