האם ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה כאשר ישנה גנטיקה משפחתית של סרטן השד?

נשים רבות מעוניינות מאוד וחוששות מאוד לעבור ניתוח הגדלת חזה אם במשפחתן יש היסטוריה של סרטן השד. מיתוסים רבים כבר נאמרו בעניין ועל כן הבלבול הרב.

נכון להיום, אין כל סיבה מדעית נגד ניתוח הגדלת חזה אצל נשים שסרטן השד עובר במשפחתן. שתלים אינם מעלים את הסיכוי לסרטן השד בדיוק כשם שהם אינם מקשים על גילויו כאשר הוא מופיע.

ד"ר מוסקונה: האם אתה ממליץ? "מחקרים רבים מאוששים את ההשפעה ולהיפך אומרים שהשתלי הסילקון אף עוזרים לגילוי ואפילו למנוע את סרטן השד. במחקר שבוצע באוניברסיטת קליפורניה בארה"ב נבדקו 4,082 חולות סרטן שד, בין השנים 1981 עד 2004, כאשר מכלל הנבדקות 130  עברו ניתוח להגדלת חזה. החוקרים בדקו את גודל הגושים בשד, את חומרת הסרטן, והאם נתגלו גרורות בבלוטות הלימפה. התוצאות הראו כי בקרב הנשים אשר עברו ניתוח להגדלת שד, אחוז הגילוי במישוש היה גבוה יותר מאצל אלה שלא נותחו."

למעשה, רופאים רבים טוענים כי המצאותם של שתלים בחזה דווקא מקל על זיהוי גושים בחזה בבדיקה עצמית ידנית. המשטח של השתל מהווה מצע נוח וחלק לגושים לבלוט ממנו.

גידול סרטן השד

כמו כן, בדיקות רפואיות לגילוי סרטן כגון ממוגרפיה, אולטראסאונד ו-MRI אפשריות גם בחזה עם שתלים. מאחר וכיום ניתוחי חזה פופולאריים, רדיולוגים וטכנאי אולטראסאונד התמקצעו בקריאת האבחנות.

הדבר היחיד החיוני לאישה שבמשפחתה יש גנטיקה של סרטן השד הוא – להיבדק בקביעות!

מתחת לגיל 40 הקפידי לבדוק את עצמך ע"י מישוש החזה בכריות אצבעותיך אחת לתקופה (התייעצי עם רופאך). לאחר גיל 40 יש להקפיד על בדיקות ממוגרפיה תקופתיות לפי המלצת רופא שמכיר את ההיסטוריה שלך.

במידה ותחליטי לעבור ניתוח הגדלת חזה, מומלץ לספק לרופא המנתח תוצאות ממוגרפיה עדכניות (הוא כבר יבקש לבד- אבל אנו מציידים אותך במידע בכל זאת…)

אם עדיין אינך בטוחה שתוכלי להינות משתלים ע"ס היסטוריה רפואית לא נעימה, הנה חומר נוסף למחשבה: גם נשים שנתגלה אצלן סרטן השד ונאלצו לעבור כריתה נעזרות בשתלי סיליקון לביצוע ניתוחי שחזור!

ד"ר מוסקונה: "במידה ואכן מחליטים לבצע מומלץ להשתמש בשתלי סיליקון איכותיים בעלי אחריות לכל החיים, לא להתבייש לבקש את תעודת האחריות".

אהבת פוסט זה? ניתן להשאיר תגובה למטה או להירשם לקבלת עדכונים חמים מהבלוג, ישירות אל המייל שלך! רוצה עוד פרטים? אין בעיה: כל מה שצריך לדעת נמצא באתר הרשמי של המרפאה של ד"ר רוני מוסקונה www.Moscona.co.il.